26. 3. 2018 přednáška: Say No: Kyberagrese

Jsou Vaše děti obětí nebo agresorem? Jaké jsou hrozby online světa? Jak se na internetu pohybovat bezpečně? Další přednáška z cyklu Odpoj se a žij!

Datum a místo

Datum 26. 3. 2018| Čas 18-20 hodin | Místo Kavárna Nová Galerie, Balbínova 26, Praha 2 (mapa).

Srdečně Vás zveme na další přednášku z jarního cyklu Odpoj se a žij! s názvem Say No: Kyberagrese.

Proč téma kyberagrese?

Kyberprostor je v současnosti místem, kam se přesouvá kriminální chování. V reálném světě, i když se to vzhledem k nárůstu kriminálních seriálů nezdá, kriminalita klesá.  Kriminalita ve virtuálním prostoru, tzv. kybernetická kriminalita, narůstá. Takto nekompromisně mluví statistiky. Čím dál více lidí, rodičů i dětí, ohrožuje kyberagrese a kyberšikana. Došlo k naprostému posunu toho, co chápeme jako bezpečné a nebezpečné chování na internetu.

Pozvali jsme si dva odborníky z oblasti prevence kyberkriminality – Policie ČR a bezpečnosti dat.

Zásadní téma pro rodiče

Při přípravě této přednášky nás velmi inspirovalo video EUROPOLU pod názvem Say no!. Pro rodiče je nezbytně nutné vědět, jak ochránit své děti před kyberagresí. Díky rozmachu smartphonů je to navíc stále obtížnější. Vědět, co děti s mobilem, počítačem či tabletem dělají, je první krok, ale nestačí sám o sobě. Je potřeba děti ke zdravému užívání technologií vychovávat.

Co se na přednášce dozvíte?

Mgr. et. MgA. Lucie Essenza

Představí problematiku kyberagrese a kyberšikany. Řekne Vám, jak můžete poznat, že je Vaše dítě obětí šikany a jaké jsou její dopady na psychiku a zdravý vývoj Vašich dětí.

Jakub Vinčálek: Kybernetická kriminalita

U Policie České republiky pracuje 15 let. Poslední rok na Sekci kybernetické kriminality Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Osahem jeho přednášky bude:

Mgr. Jan Laštovička: Cena za komunikaci zdarma

Informatik, který se v současné době věnuje tvorbě webových aplikací.

Zvykli jsme si zadarmo používat komunikační prostředky. Posíláme přes ně krátké zprávy, sdílíme fotky a zveme lidi na akce. Tyto služby poskytují komerční společnosti. Přestože je vývoj a údržba komunikačních kanálů velmi nákladná, generují tyto společnosti obrovské zisky. Jaká je skrytá cena, kterou za komunikaci zdarma platíme?

Nebudou chybět praktické rady stran nastavení bezpečnosti Vašeho počítače.

Vstupenky a registrace

Vstupné 100Kč

  Jméno

  E-mail

  Telefon

  Zpráva

  captcha

  Jsem si vědom/a, že vyplněním kontaktního formuláře poskytuji Správci údajů (Recovery Innovation s.r.o., IČ: 05290333, se sídlem Benediktská 690/7, 110 00 Praha 1 – Staré Město) své osobní údaje, které bude Správce zpracovávat na základě oprávněného zájmu, tj. zajištění služby. Tzn. pomocí uvedeného e-mailu či telefonního čísla bude Správce zájemce o jeho služby kontaktovat.