Forbes: Děti a technologie. Kdy a jak by s nimi měly začít

Další výsledek spolupráce s časopisem Forbes je na světě. Tentokrát o tématu, o který se zajímají snad všichni rodiče. Kdy a jak začít s technologiemi u dětí, jak děti učit s nimi pracovat a čeho všeho by si rodiče měli být vědomi, když už jsou jejich děti už s technologiemi v častém kontaktu. Jednotlivá doporučení jsou pro všechny věkové kategorie.

Jedna z nejčastějších otázek všech rodičů zní: Jak dlouho mohu dítě nechat s klidným svědomím u počítače?  Odpověď je zdánlivě jednoduchá – co nejméně. Když si však uvědomíte, kde všude obrazovky na děti číhají, musí vám být jasné, že před nimi děti tak jednoduše neochráníte.

Stanovit přesný limit, kolik hodin je pro děti v pořádku a kdy už začíná působit digitální stres, je obtížné. V potaz musíte brát především věk dítěte a to, zda s technologiemi pracuje i ve škole či školce. I tak ale existuje několik základních pravidel, podle kterých byste se měli řídit.

Děti do dvou let

V tomto věku je doporučení jasné – žádný čas strávený nad obrazovkou. Děti poznávají svět, jsou nastaveny na vytváření vztahů, jejich mozek je naprogramován k učení. A nejvíce se dítě učí v kontaktu s druhými. Dále: http://www.forbes.cz/deti-a-technologie-kdy-a-jak-by-s-nimi-mely-zacit/