Filmová akademie pro mladé režiséry na téma digitální gramotnost

Asociace producentů v audiovizi pořádala 11.3. 2022 akademii pro mladé tvůrce, v rámci které budou talentovaní umělci do 35 let tvořit krátký film pod intenzivním vedením zkušených tvůrců. Tématem je nadužívání digitálních technologií a digitální stres. Psychologický institut Re:Life byl u toho!

Tématem Young Academy je dopad digitalizace na člověka. Do úzkého výběru devíti účastníků postoupilo sedm absolventů či studentů FAMU, mezi nimi i režiséři už ocenění filmovými kritiky či akademiky, jako jsou Adam Martinec (Anatomie českého odpoledne) či David Semler (Musí to být bolestivý). Mentory jim budou režisérské duo Wolfberg oceňované i na poli mezinárodní reklamy, střihač Filip Malásek (Bez vědomí, Pustina) nebo hudební producent Jan P. Muchow (Zátopek, Ve stínu).

Mgr. Zuzana Pavelcová za Re:Life se zúčastnila asi 2 hod workshopu, kde představila svůj pohled na dopady digitálních médií na psychiku a duševní život člověka. Smyslem workshopů bylo přinést tvůrcům náměty a postřehy z praxe, které jim pomohou získat vhled do celé problematiky.

Zdroj: https://www.mediaguru.cz/clanky/2022/03/apa-porada-filmovou-akademii-pro-mlade-rezisery/