12. 12. 2017: ŠŤASTNÉ A VESELÉ… DĚTSTVÍ S MOBILEM V RUCE?

Jaká je opravdová potrava pro dětskou duši? Jak spolu souvisí virtualita, osobní identita a smysl života? Co můžete udělat pro rozvoj dítěte v harmonickou osobnost?

Tyto otázky nás zajímali, a proto jsme se rozhodli pozvat si hosty k nim povolané. Srdečně Vás zveme na pohádokově a předvánočně laděnou přednášku, která se koná v rámci našeho podzimního přednáškového cyklu Děti a technologie.

Naši hosté

PhDr. Anežka Janátová: Budeme si potomky tisknout na 3D tiskárně?

Budeme se zabývat rozdílem mezi mediálním a imaginativním myšlením a novému porozumění médiím. Dozvíte se,  proč jsou pro děti důležité mýty a pohádky a proč je důležité je dětem číst. Jako přídavek se můžete těšit na vánoční příběh.

Mgr. et Mgr. Kamila Němečková, PhD.: Vezmou nám technologie ducha vánoc?

Díky rituálu Vánoc, které nabízejí zastavení a zahloubání se do našeho lidského příběhu, se dotýkáme něčeho posvátného. Krize hodnot v moderní společnosti konzumu už mnohé z ducha vánoc osekala. Zkratkovitost médií a nové technologie dnes ovlivňují samotný základ bytí člověka ve světě. Téma spirituality a zájem o péči o duchovní rozvoj našich dětí se tak v kontrastu s tímto vývojem začíná pomalu dostávat do popředí.

Jako host vystoupí také Radana Litošová, šéfredaktorka časopisu pro děti chytrých rodičů Raketa, který vydává nakladatelství Labyrint. A žádaný specialista na digitální únavu očí Tomáš Dobřenský z CooperVision.

Místo a datum konání

Datum 12. 12. 2017| Čas 18-20 hodin | Místo Kavárna Nová Galerie, Balbínova 26, Praha 2 (mapa)

Rodinné vstupné 100Kč

Registrace info@re-life.cz